March 30, 2014

Lydia Byers

Jsem dívka, poněkud neodlišná od ostatních. Je mi šestnáct let. Má osobnost je složená ze tří částí a já vám o každé z nich něco povím.

První část nazývám – sebedestruktivní. Část mě, která chce žít, ale nežije. Chce milovat, ale nemiluje. Tato část mě nutí zabývat se minulostí, snažit se ji zachytit v momentech. Štěstí bere jako slet všech krásných pocitů, které nepřetrvávají. Mám cíle a přání, ale mnohem důležitější pro mě je o nich neustále přemýšlet než jich docílit. Tahle část klade důraz na duševní činnost, samotu a trpí velkou vnitřní nejistotou. Oceňuje krásu, vědomosti a inteligenci. Lidi si k tělu nepřipouští, jelikož má strach ze zklamání a ztráty. Všímá si každého detailu, umí být starostlivá a soucitná s upřímným zájmem o pomoc lidem. Často utíká z reality do snění. Ráda poslouchá hudbu, čte a píše, je melancholická. Kdyby žila ve světě, který by byl rozdělen do pěti frakcí stejně jako v Divergenci, vybrala by si Abnegation (obětavost).

Druhá část je prozíravá. Část mě, která chce být obdivovaná a úspěšná za každou cenu. Lásku bere jako vedlejší efekt štěstí. A k docílení vnitřní spokojenosti, jí stačí šálek dobré kávy, klid a jakákoliv produktivní činnost. Tahle část se nespokojí s průměrem, vždy musí být vše podle ní a ráda je v pozici velitele. Její obdivuhodnou vlastností je zachování klidu, je jen málo situací, které ji dovedou rozčílit. I přestože své pocity neprojevuje, ví, že se uvnitř ní schovávají. Přes den je diplomatická a sebejistá, v noci nejvíce ožívá. Je cílevědomá, upřímná, smířená se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje, je flegmatická. V Divergenci by patřila do frakce Candor (upřímnost).

A třetí část si říká – život. Je to část, která bere život jako něco nedocenitelného. Pouští se do mnoha věcí, které nedotáhne dokonce, jelikož si vystačí se zkušeností. Často a ráda přehání, i to je důvodem, proč je tak upovídaná. Tato část miluje společnost, dokáže vše přeměnit v legraci a nachází v životě spoustu vzrušení. Za největšího nepřítele považuje strach, který podle ní zdržuje lidi od dobrodružství. Miluje adrenalin, výšky a ráda by na osmnácté narozeniny zkusila bungee jumping. Touží po štěstí, lásce a mnohem důležitější než osobní blaho, jsou pro ni pocity ostatních. Je vstřícná, optimistická a ráda by ti sdělila, že jsi krásná/ý, je sangvinická. Kdyby si měla vybrat jednu z pěti frakcí, zřejmě by si zvolila Dauntless (statečnost), ale stejně jako Four/Tobias by chtěla být statečná, obětavá, moudrá, upřímná a mírumilovná.

Jsem dívka, žijící v představách o tom, jaká je. Žijeme ve společnosti, kde se neustále srovnáváme s ostatními. Ona je krásnější, vyšší, hubenější… a tak se ocitáme v tomhle srovnávání, že zapomínáme poslouchat a poznávat sebe samé. A pak se podíváme do zrcadla a místo toho, abychom viděli sami sebe, a kým jsme. Vidíme, kdo nejsme. Takže příště až se podívám do zrcadla, doufám, že opravdu uvidím samu sebe a nebude mě zajímat, co si o mě ostatní myslí. Stejně jako je nebude zajímat, co si o nich myslím. A čím dříve si to začnu uvědomovat, tím dříve budu schopna žít s větší svobodou a volností.

Při zkoumání toho, kým opravdu jsme, se vydáváme na nekonečnou cestu plnou dobrodružství.

No comments:

Post a Comment